60076
1400/05/27     13:05
ادامه سفرهای زیارتی ارزان به مشهد !
با شیوع و موج پنجم کرونا و آمار مرگ و میر سه رقمی:

ادامه سفرهای زیارتی ارزان به مشهد !

چند روز قبل بود که ممنوعیت سفر به مشهد (از طریق حمل‌و‌نقل جاده‌ای) در ایام محرم ابلاغ شد. در نگاه اول این مسئله بسیار مفید بود زیرا این روزها مشهدمقدس با شیوع مجدد کرونا روبرو شده و وضعیت این کلانشهر از نظر شیوع این ویروس منحوس قرمز است و به نوعی بیماری عود کرده است.

 اما پارادوکس ماجرا این بود که این ممنوعیت سفر صرفاً برای حمل و نقل جاده‌ای در نظر گرفته شده بود و البته تا حدود زیادی نیز اثر خود را گذاشت. آن چنان که روز گذشته رئیس پلیس‌راه خراسان‌رضوی اعلام کرد تردد به سمت مشهد با حجم بسیار اندکی روبه‌رو بود و بسیاری از رانندگان در مسیر نیز پس از تذکر از مسیر باز می‌گشتند.

سفرهای زیارتی ارزان به مشهد در موج پنجم کرونا !

اما در این میان پروازها و قطارها به سمت مشهد در حال حرکت بودند و اینک نیز همچنان این مسیرها باز است و زائران می‌توانند از این طریق به مشهد مشرف شوند. سئوالی که شکل می‌گیرد این است که چرا این مسئله چنین بدیهی به ذهن سیاست‌گذاران نرسیده که سفرهای ریلی و هوایی به سمت مشهد را نیز محدود کنند و مانع این امر شوند؟

سفرهای زیارتی ارزان به مشهد در موج پنجم کرونا !
 

از سوی دیگر کمبود امکانات درمانی و تجهیزات بهداشتی در استانهایی مانند سیستان و بلوچستان، از علل روی آوردن بیماران کرونایی این استان به مشهد، برای برخورداری از خدمات درمانی این بخش شده است که خود، خطر گسترش بیماری را در پی دارد. بیش از ۳۳۰ هزار نفر از اتباع خارجی،  که بیشتر آنها افغانستانی هستند زیر پوشش خدمات سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند و خطر انتقال سویه جدید از این جانب نیز وجود دارد.

سفرهای زیارتی ارزان به مشهد در موج پنجم کرونا !
 


منبع خبر : نورفتو / مهناز نوریان
اخبار مرتبط
توزیع%20کرونا%20در%20بی%20آر%20تی

توزیع کرونا در بی آر تی

حمل و نقل عمومی به ویژه بی آر تی و اتوبوس‌ها این روز‌ها بازار داغی را برای شیوع ویروس کرونا ایجاد کرده است. مردمی که مجبور به استفاده از سرویس‌های حمل و نقل عمومی برای جابجایی در سطح شهر هستند و کمبود دستگاه‌های بی آر تی و اتوبوس را دلیل این ازدحام می‌دانند.

کرونان

کرونان

«کرونان» به پهنای سیاره مجروح آدمی، دوباره موج ایجاد کرده ! اخبار همه خوفناک و هول‌آور است. هر شبانه‌روز در ایران قریب به صد و پنجاه انسان در تنهایی و یأس و بی‌پناهی قربانی می‌شوند و این تازه آمار است، معدل است و رضایت به ارقام است! چه روزگار منحوسِ معرفت‌کشی: نان و کرونا، کرونانِ به کیفرآلوده‌ ...

رویارویی%20با%20کرونا%20در%20روز%20طبیعت

رویارویی با کرونا در روز طبیعت

سیزدهمین روز فروردین 1400 که برای دومین سال پیاپی با دغدغه ها و نگرانی های کرونایی همراه بود، در حالی سپری شد که بوستان ها به دلیل ممنوعیت اعمال شده خلوت بودند، اما فضاهای باز اطراف شهرها، تبدیل به تفرجگاه مردمی شده بودند که به هر دلیل، کرونا دغدغه نخست و جدی آنها نبود.

ذکر%20شهادتین%20در%20تزریق%20واکسیناسیون%20کرونا%20به%20سالمندان

ذکر شهادتین در تزریق واکسیناسیون کرونا به سالمندان

مرحله دوم تزریق واکسیناسیون کرونا به افراد پرخطر با حضور سعید نمکی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در آسایشگاه سالمندان کهریزک برگزار شد.

نظرات

نظر شما